Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hårlev Mark 14, 4652 Hårlev · Boliganvisning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 8 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 8 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -3,5 | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 2 % | -6,1 % | 6,3 % | 64,5 % | -0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 54,1 % | 42,4 % | 77,8 % | 397,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 9,2 % | 3,3 % | 9,4 % | 74,8 % | 90,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,1 % | -187,5 % | 66,7 % | 86,2 % | -1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 143.858 kr. | -185.403 kr. | 308.081 kr. | -675.414 kr. | -13.105 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 9,2 % | 3,3 % | 9,4 % | 74,8 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 90,8 % | 96,7 % | 90,6 % | 25,2 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 16,7 % | 11 % | 72,2 % | 397,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 1.800 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 143.858 kr. i 2021 til -13.105 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | -185 | 308 | -675 | -13 | +98 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 143.858 kr. i 2021 til -13.105 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | -238 | 308 | -675 | -13 | +98 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 82.675 kr. i 2021 til -21.806 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 83 | -297 | 260 | 2.333 | -22 | −101 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 64.486 kr. i 2021 til -21.806 kr. i 2025 (−134 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 64 | -190 | 203 | 1.906 | -22 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.978 | 2.925 | 2.925 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.978 | 2.925 | 2.925 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 61.734 kr. i 2021 til 2.422.316 kr. i 2025 (+3824 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 43 | 285 | 2.954 | 2.422 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 167 | 307 | 2.954 | 2.422 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 3.177 | 3.092 | 3.231 | 2.954 | 2.422 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 291.557 kr. i 2021 til 2.188.887 kr. i 2025 (+651 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 101 | 304 | 2.211 | 2.189 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.516.735 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.517 | 2.596 | 2.533 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 368.909 kr. i 2021 til 233.429 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 369 | 394 | 394 | 744 | 233 | −69 % | |
| Passiver i alt | 3.177 | 3.092 | 3.231 | 2.954 | 2.422 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hårlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns