God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lendumvej 14, 9870 Sindal · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,3 | 3,7 | 4 | 4 | 4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1 % | 1,5 % | 1,3 % | 0,7 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 145,6 % | 118,4 % | 93,2 % | 241,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 33 % | 33,1 % | 32,2 % | 31,6 % | 40,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3 % | 4,6 % | 4,1 % | 2,2 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 291.749 kr. | 331.477 kr. | 364.926 kr. | 364.335 kr. | 359.485 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 33 % | 33,1 % | 32,2 % | 31,6 % | 40,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67 % | 66,9 % | 67,8 % | 68,4 % | 59,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | — | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 291.749 kr. i 2021 til 359.485 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 331 | 365 | 364 | 359 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 204.470 kr. i 2021 til 268.806 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 241 | 274 | 274 | 269 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 236.981 kr. i 2021 til 254.664 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 237 | 378 | 349 | 190 | 255 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 184.333 kr. i 2021 til 198.638 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 184 | 294 | 272 | 149 | 199 | +34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10.323 | 10.334 | 10.634 | 10.543 | 10.453 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.051 | 6.293 | 6.670 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.374 | 16.627 | 17.304 | 10.543 | 10.453 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 375 kr. i 2021 til 52 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 1 | 0 | – | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.991 | 2.604 | 3.296 | 10.898 | 6.790 | −38 % | |
| Aktiver i alt | 18.365 | 19.231 | 20.600 | 21.441 | 17.243 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.061.700 kr. i 2021 til 6.974.912 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.062 | 6.356 | 6.628 | 6.776 | 6.975 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 9.432.344 kr. i 2021 til 8.405.344 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.432 | 9.184 | 8.960 | 8.691 | 8.405 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.367.129 kr. i 2021 til 424.443 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.367 | 2.200 | 3.538 | 4.517 | 424 | −91 % | |
| Passiver i alt | 18.365 | 19.231 | 20.600 | 21.441 | 17.243 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sindal — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring