Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trigevej 20, 8382 Hinnerup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 14,9 | 15,3 | 14,4 | 13,1 | 13,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,2 % | 2,3 % | 1,4 % | 1,3 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 115,1 % | 98,1 % | 45,4 % | 43,3 % | 37 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 13,6 % | 15,9 % | 17,6 % | 19 % | 20,9 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,2 % | 14,2 % | 8,2 % | 6,9 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 5.504.820 kr. | 5.662.849 kr. | 5.662.607 kr. | 5.624.460 kr. | 5.749.362 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 13,6 % | 15,9 % | 17,6 % | 19 % | 20,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86,4 % | 84,1 % | 82,4 % | 81 % | 79,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 64,7 % | 68,6 % | 10,2 % | 16,7 % | 9,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.504.820 kr. i 2021 til 5.749.362 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.505 | 5.663 | 5.663 | 5.624 | 5.749 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 5.135.327 kr. i 2021 til 5.320.614 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.135 | 5.293 | 5.270 | 5.196 | 5.321 | +2 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.466.898 kr. i 2021 til 2.770.780 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.467 | 3.533 | 2.231 | 2.005 | 2.771 | +38 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.704.180 kr. i 2021 til 2.155.605 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.704 | 2.756 | 1.740 | 1.568 | 2.156 | +38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 119.190 | 118.820 | 118.868 | 118.439 | 118.010 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 119.190 | 118.820 | 118.868 | 118.439 | 118.010 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.274.356 kr. i 2021 til 369.218 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.274 | 2.311 | 334 | 589 | 369 | −37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.045 | 3.304 | 1.486 | 1.531 | 1.389 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 123.234 | 122.125 | 120.354 | 119.970 | 119.400 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 16.703.651 kr. i 2021 til 24.922.786 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.704 | 19.460 | 21.200 | 22.767 | 24.923 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 103.016.693 kr. i 2021 til 90.719.840 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 103.017 | 99.296 | 95.883 | 93.668 | 90.720 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.514.008 kr. i 2021 til 3.757.082 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.514 | 3.369 | 3.272 | 3.535 | 3.757 | +6 % | |
| Passiver i alt | 123.234 | 122.125 | 120.354 | 119.970 | 119.400 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
28 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov