Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørrebyvej 36, 4791 Borre · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 90,2 % | 20,8 % | -22,6 % | 28,8 % | -4,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 22 % | 12,3 % | 8,9 % | 58,9 % | 98 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 98,5 % | 98 % | 96,4 % | 93 % | 74,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,5 % | 21,2 % | -23,5 % | 30,9 % | -6,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,5 % | 98 % | 96,4 % | 93 % | 74,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,5 % | 2 % | 3,6 % | 7 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 54,3 % | 96,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.000 kr. i 2021 til -9.973 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -7 | -7 | -10 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 430.004 kr. i 2021 til -36.454 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 430 | 126 | -115 | 215 | -36 | −117 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 431.544 kr. i 2021 til -33.466 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 432 | 127 | -114 | 217 | -33 | −115 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 477 | 610 | 502 | 724 | 537 | −26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 477 | 610 | 502 | 724 | 537 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 28.641 kr. i 2024 til 180.074 kr. i 2025 (+529 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 29 | 180 | +529 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 2 | 2 | 31 | 183 | +489 % | |
| Aktiver i alt | 479 | 611 | 503 | 755 | 720 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 471.544 kr. i 2021 til 533.548 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 472 | 599 | 485 | 702 | 534 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.000 kr. i 2021 til 186.731 kr. i 2025 (+2568 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 12 | 18 | 53 | 187 | +254 % | |
| Passiver i alt | 479 | 611 | 503 | 755 | 720 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Borre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg