Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Islands Brygge 1B, 2300 København S · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,7 % | -15,5 % | 6,2 % | 5,8 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,5 % | 94,8 % | 98,2 % | 97,5 % | 93,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,9 % | -16,4 % | 6,3 % | 5,9 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,5 % | 94,8 % | 98,2 % | 97,5 % | 93,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,5 % | 5,2 % | 1,8 % | 2,5 % | 6,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 177 % | 138,8 % | 45 % | 69,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -44.411 kr. i 2024 til -61.280 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -44 | -61 | −38 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 658.352 kr. i 2021 til 65.739 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 658 | -1.038 | 387 | 335 | 66 | −80 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 512.752 kr. i 2021 til 51.268 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 513 | -812 | 302 | 261 | 51 | −80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 7.224.820 kr. i 2021 til 177.492 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.225 | 486 | 125 | 50 | 177 | +255 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.666 | 5.236 | 4.879 | 4.531 | 3.767 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 7.666 | 5.236 | 4.879 | 4.531 | 3.767 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.473.541 kr. i 2021 til 3.511.587 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.474 | 4.962 | 4.789 | 4.420 | 3.512 | −21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 192.367 kr. i 2021 til 255.535 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 275 | 90 | 111 | 256 | +130 % | |
| Passiver i alt | 7.666 | 5.236 | 4.879 | 4.531 | 3.767 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København