Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Juliesmindevej 17, 4180 Sorø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | -27,6 | 4,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,1 % | 60,5 % | 6,6 % | 1,4 % | -33,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 882,6 % | >999 % | 293,4 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,9 % | 99,8 % | 94,2 % | 90,5 % | 87,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,8 % | 60,6 % | 7 % | 1,5 % | -38,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -17.941 kr. | 37.945 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,9 % | 99,8 % | 94,2 % | 90,5 % | 87,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,1 % | 0,2 % | 5,8 % | 9,5 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 60,5 % | 763,3 % | 145,2 % | 101,1 % | 107,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.637 kr. i 2022 til 37.945 kr. i 2026 (+400 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -17 | -25 | -18 | 38 | +311 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.637 kr. i 2022 til 29.983 kr. i 2026 (+337 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | – | – | -19 | 30 | +261 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 505.444 kr. i 2022 til -1.982.660 kr. i 2026 (−492 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 505 | 4.201 | 508 | 108 | -1.983 | −1936 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 508.646 kr. i 2022 til -1.995.089 kr. i 2026 (−492 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 509 | 4.213 | 511 | 113 | -1.995 | −1871 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1.060 | 1.052 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.890 | 5.944 | 6.470 | 6.472 | 4.298 | −34 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.890 | 5.944 | 6.470 | 7.532 | 5.350 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 74.791 kr. i 2022 til 54.861 kr. i 2026 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 75 | 85 | 660 | 28 | 55 | +99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.091 | 1.023 | 1.333 | 578 | 614 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 2.981 | 6.967 | 7.803 | 8.110 | 5.964 | −26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.856.974 kr. i 2022 til 5.209.573 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.857 | 6.956 | 7.349 | 7.340 | 5.210 | −29 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 742.609 kr. i 2025 til 703.162 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 743 | 703 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 123.572 kr. i 2022 til 51.202 kr. i 2026 (−59 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 124 | 11 | 454 | 27 | 51 | +87 % | |
| Passiver i alt | 2.981 | 6.967 | 7.803 | 8.110 | 5.964 | −26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sorø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.