Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tuborg Boulevard 3, 2900 Hellerup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 72,8 % | 74,8 % | 74,8 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 147 % | -21,6 % | -207 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,3 % | -2,1 % | -12,4 % | 3,6 % | 11,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 235,1 % | 3 % | 2,3 % | 56,7 % | 379,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,7 % | 88,6 % | 70,9 % | 97,6 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,4 % | -2,4 % | -17,5 % | 3,7 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,7 % | 88,6 % | 70,9 % | 97,6 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,3 % | 11,4 % | 29,1 % | 2,4 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0,1 % | 10,3 % | 333,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 89.629.000 kr. i 2021 til 133.204.000 kr. i 2023 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89.629 | 116.753 | 133.204 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 65.252.000 kr. i 2021 til 139.721.000 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65.252 | 87.378 | 99.595 | 99.593 | 139.721 | +40 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 131.737.000 kr. i 2021 til 736.861.000 kr. i 2025 (+459 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 131.737 | -25.211 | -275.666 | 163.472 | 736.861 | +351 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 130.665.000 kr. i 2021 til 764.741.000 kr. i 2025 (+485 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 130.665 | -69.339 | -435.759 | 139.039 | 764.741 | +450 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.562.527 | 2.876.792 | 2.729.552 | 3.105.218 | 4.826.618 | +55 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 454.677 | 411.771 | 754.755 | 765.653 | 1.931.864 | +152 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.017.204 | 3.288.563 | 3.484.307 | 3.870.872 | 6.758.482 | +75 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 48.891.000 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 619 | 4.591 | 48.891 | +965 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.513 | 9.947 | 22.204 | 25.198 | 55.572 | +121 % | |
| Aktiver i alt | 3.030.717 | 3.298.510 | 3.506.511 | 3.896.069 | 6.814.055 | +75 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.990.873.000 kr. i 2021 til 6.712.586.000 kr. i 2025 (+124 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.990.873 | 2.921.534 | 2.485.775 | 3.802.284 | 6.712.586 | +77 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 34.097.000 kr. i 2021 til 79.455.000 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 34.097 | 44.001 | 44.534 | 49.376 | 79.455 | +61 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.747.000 kr. i 2021 til 14.653.000 kr. i 2025 (+155 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.747 | 332.974 | 976.202 | 44.409 | 14.653 | −67 % | |
| Passiver i alt | 3.030.717 | 3.298.510 | 3.506.511 | 3.896.069 | 6.814.055 | +75 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte