Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sankt Hans Gade 2, 2200 København N · Alment praktiserende lægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0 | 0,3 | 0,2 | 0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 14,6 % | 23,1 % | 25,8 % | 15,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 347,8 % | 293,8 % | 594,5 % | 580,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 66,1 % | 63 % | 80,3 % | 80,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 22 % | 36,6 % | 32,1 % | 19,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -419.847 kr. | -315.655 kr. | -381.526 kr. | -412.836 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 66,1 % | 63 % | 80,3 % | 80,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 33,9 % | 37 % | 19,7 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 97,7 % | 103,9 % | 229,6 % | 321,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 40.697 kr. i 2021 til 127.011 kr. i 2025 (+212 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | -6 | 130 | 123 | 127 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 421.179 kr. i 2021 til 539.847 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 421 | 414 | 445 | 504 | 540 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -440.033 kr. i 2022 til -430.964 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -440 | -336 | -402 | -431 | −7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 832.314 kr. i 2021 til 668.065 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 832 | 334 | 766 | 915 | 668 | −27 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 634.894 kr. i 2021 til 510.177 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 635 | 253 | 594 | 711 | 510 | −28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 84 | 64 | 43 | 23 | 5 | −78 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16 | 16 | 51 | 51 | 117 | +130 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 99 | 79 | 94 | 74 | 122 | +65 % | |
| Varebeholdninger | 100 | 25 | 25 | 25 | 25 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 298.194 kr. i 2021 til 1.705.791 kr. i 2025 (+472 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 298 | 465 | 878 | 1.035 | 1.706 | +65 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.548 | 1.655 | 2.483 | 2.680 | 3.079 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 1.647 | 1.734 | 2.577 | 2.754 | 3.200 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.007.554 kr. i 2021 til 2.586.134 kr. i 2025 (+157 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.008 | 1.146 | 1.622 | 2.211 | 2.586 | +17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 530.777 kr. i 2021 til 530.432 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 531 | 476 | 845 | 451 | 530 | +18 % | |
| Passiver i alt | 1.647 | 1.734 | 2.577 | 2.754 | 3.200 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København