Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndre Strandvej 18, 3000 Helsingør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,2 % | -11,1 % | -0,9 % | 56,4 % | 54,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 37,7 % | 88,9 % | 3,6 % | 61,1 % | 88,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -11,1 % | -12,5 % | -25,8 % | 92,3 % | 61,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 37,7 % | 88,9 % | 3,6 % | 61,1 % | 88,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 62,3 % | 11,1 % | 96,4 % | 38,9 % | 11,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.000 kr. i 2021 til -25.000 kr. i 2025 (−525 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -5 | -5 | -25 | −400 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -4.000 kr. i 2021 til 521.824 kr. i 2025 (+13146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -4 | -7 | 304 | 522 | +72 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.000 kr. i 2021 til 521.824 kr. i 2025 (+13146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -4 | -7 | 304 | 522 | +72 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 95 | 16 | 56 | 16 | 870 | +5188 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 95 | 16 | 56 | 16 | 870 | +5188 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.000 kr. i 2022 til 23.173 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 20 | 4 | 2 | 23 | +881 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 20 | 648 | 522 | 93 | −82 % | |
| Aktiver i alt | 95 | 36 | 704 | 539 | 963 | +79 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 36.000 kr. i 2021 til 851.128 kr. i 2025 (+2264 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 32 | 25 | 329 | 851 | +158 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 55.441 kr. i 2021 til 111.736 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 55 | 4 | 679 | 209 | 112 | −47 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 4 | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 95 | 36 | 704 | 539 | 963 | +79 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Helsingør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør