Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hegnsvej 20, 2850 Nærum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -18,6 % | 1,6 % | -1,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 155,1 % | 55,2 % | 18,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 78,6 % | 68,7 % | 61,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -23,7 % | 2,4 % | -2,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 78,6 % | 68,7 % | 61,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 21,4 % | 31,3 % | 38,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.542 kr. i 2023 til -26.045 kr. i 2025 (−445 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 8 | 4 | -26 | −734 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 110.600 kr. i 2021 til -24.272 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 111 | 113 | -292 | 27 | -24 | −191 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.140 | 1.140 | 1.140 | 1.429 | 1.481 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.140 | 1.140 | 1.140 | 1.429 | 1.481 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger | 1 | 1 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 112 | 1 | 425 | 228 | 113 | −50 % | |
| Aktiver i alt | 1.252 | 1.141 | 1.565 | 1.656 | 1.594 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.252.000 kr. i 2021 til 979.127 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.252 | 1.141 | 1.229 | 1.138 | 979 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 61.534 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 62 | 106 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 614.890 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 0 | 274 | 412 | 615 | +49 % | |
| Passiver i alt | 1.252 | 1.141 | 1.565 | 1.656 | 1.594 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal