Finansiel kreditstyrke
BETAMeget stærk
Confidence 59%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Njalsgade 76, 2300 København S · Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 82 % | -8 % | 57,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,5 % | 99,6 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 83,3 % | -8 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,5 % | 99,6 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,5 % | 0,4 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 7.158.218 kr. i 2021 til -49.265 kr. i 2023 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.158 | -73 | -49 | +32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 7.158.218 kr. i 2021 til -49.265 kr. i 2023 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.158 | -73 | -49 | +32 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 8.112.199 kr. i 2021 til 3.540.237 kr. i 2023 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.112 | -673 | 3.540 | +626 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 7.979.847 kr. i 2021 til 3.463.479 kr. i 2023 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.980 | -694 | 3.463 | +599 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.866 | 1.866 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.866 | 1.866 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 651.959 kr. i 2021 til 2.320.286 kr. i 2023 (+256 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 652 | 596 | 2.320 | +289 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.865 | 6.861 | 6.060 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 9.731 | 8.726 | 6.060 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.583.002 kr. i 2021 til 6.002.518 kr. i 2023 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.583 | 8.689 | 6.003 | −31 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 118.810 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 119 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 29.000 kr. i 2021 til 57.098 kr. i 2023 (+97 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 37 | 57 | +54 % | |
| Passiver i alt | 9.731 | 8.726 | 6.060 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske