Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Valbo Alle 23, 2665 Vallensbæk Strand · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,4 | 2,4 | 2,3 | 2,4 | 2,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 13,3 % | 17,3 % | 15,8 % | 14,1 % | 24,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 133,8 % | 455,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,3 % | 98,7 % | 74,4 % | 77,4 % | 98,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,6 % | 17,5 % | 21,2 % | 18,2 % | 25,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 456.994 kr. | 476.532 kr. | 725.902 kr. | 849.898 kr. | 1.690.557 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,3 % | 98,7 % | 74,4 % | 77,4 % | 98,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,7 % | 1,3 % | 25,6 % | 22,6 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 126,5 % | 424,4 % | 85 % | 695,8 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 456.994 kr. i 2022 til 1.861.289 kr. i 2026 (+307 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 457 | 477 | 726 | 914 | 1.861 | +104 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 64.448 kr. i 2025 til 170.732 kr. i 2026 (+165 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 64 | 171 | +165 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 268.994 kr. i 2022 til 1.125.391 kr. i 2026 (+318 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 269 | 278 | 416 | 531 | 1.125 | +112 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.755.622 kr. i 2022 til 10.921.695 kr. i 2026 (+296 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.756 | 3.735 | 5.645 | 5.906 | 10.922 | +85 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.709.333 kr. i 2022 til 10.661.242 kr. i 2026 (+294 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.709 | 3.683 | 5.579 | 5.795 | 10.661 | +84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 552 | 564 | 734 | 1.424 | 3.176 | +123 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 18.997 | 19.795 | 25.943 | 25.365 | 33.248 | +31 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.550 | 20.359 | 26.676 | 26.789 | 36.424 | +36 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 769.870 kr. i 2022 til 5.651.319 kr. i 2026 (+634 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 770 | 847 | 579 | 8.236 | 5.651 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 814 | 909 | 8.698 | 14.456 | 6.727 | −53 % | |
| Aktiver i alt | 20.364 | 21.268 | 35.374 | 41.245 | 43.151 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 17.367.495 kr. i 2022 til 42.377.935 kr. i 2026 (+144 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17.367 | 20.993 | 26.322 | 31.917 | 42.378 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.360.620 kr. i 2022 til 141.559 kr. i 2026 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.361 | 57 | 8.368 | 8.117 | 142 | −98 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 608.482 kr. i 2022 til 500.920 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 608 | 199 | 682 | 1.184 | 501 | −58 % | |
| Passiver i alt | 20.364 | 21.268 | 35.374 | 41.245 | 43.151 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk