Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vejringevej 32, 2730 Herlev · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 23,7 % | 9,1 % | -44,7 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 54 % | 70,3 % | 106,5 % | 98 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 82,4 % | 83,5 % | 75,3 % | 74 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 28,7 % | 10,9 % | -59,4 % | -2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 82,4 % | 83,5 % | 75,3 % | 74 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 17,6 % | 16,5 % | 24,7 % | 26 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 54 % | 70,3 % | 106,5 % | 98 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.700 kr. i 2022 til -15.300 kr. i 2026 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -13 | -14 | -13 | -15 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -12 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -28.804 kr. i 2022 til -58.755 kr. i 2026 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -29 | 858 | 364 | -1.248 | -59 | +95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -28.804 kr. i 2022 til -58.755 kr. i 2026 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -29 | 858 | 364 | -1.248 | -59 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.232 | 3.277 | 3.546 | 2.056 | 2.056 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.232 | 3.277 | 3.546 | 2.056 | 2.056 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 504.528 kr. i 2022 til 703.024 kr. i 2026 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 505 | 343 | 465 | 733 | 703 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 505 | 343 | 465 | 733 | 703 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 2.737 | 3.620 | 4.010 | 2.789 | 2.759 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.126.715 kr. i 2022 til 2.042.318 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.127 | 2.984 | 3.349 | 2.101 | 2.042 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 610.105 kr. i 2022 til 717.007 kr. i 2026 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 610 | 635 | 661 | 688 | 717 | +4 % | |
| Passiver i alt | 2.737 | 3.620 | 4.010 | 2.789 | 2.759 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev