God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hegnsvej 20, 2850 Nærum · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,4 | 11,9 | 6,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,6 % | 11,4 % | -6,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 185,6 % | 681,6 % | 525,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 75,9 % | 90 % | 92 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 6 % | 12,7 % | -7,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -28.498 kr. | 438.327 kr. | 47.751 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 75,9 % | 90 % | 92 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 24,1 % | 10 % | 8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 67,2 % | 173,9 % | 104,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 136.050 kr. i 2021 til 47.751 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 136 | 134 | 97 | 471 | 48 | −90 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 28.200 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 126 | 126 | 32 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.211 kr. i 2022 til 40.689 kr. i 2025 (+3260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | -146 | 431 | 41 | −91 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 171.164 kr. i 2021 til -332.360 kr. i 2025 (−294 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 171 | 170 | 230 | 606 | -332 | −155 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 156.038 kr. i 2021 til -259.276 kr. i 2025 (−266 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 156 | 131 | 196 | 473 | -259 | −155 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.211 | 2.204 | 2.337 | 2.183 | 2.176 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 656 | 809 | 102 | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 3.013 | 2.439 | 2.183 | 2.176 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 205.946 kr. i 2021 til 317.284 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 206 | 850 | 667 | 498 | 317 | −36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 944 | 1.842 | 1.953 | 1.590 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 3.885 | 3.957 | 4.281 | 4.135 | 3.765 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.673.966 kr. i 2021 til 3.462.679 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.674 | 3.414 | 3.249 | 3.722 | 3.463 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 30.540 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 31 | 39 | 103 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 507.426 kr. i 2022 til 302.546 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 507 | 992 | 286 | 303 | +6 % | |
| Passiver i alt | 3.885 | 3.957 | 4.281 | 4.135 | 3.765 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nærum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal