Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tranevej 60, 7330 Brande · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 27,2 % | 86,4 % | 49 % | 44,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 271,2 % | 0 % | 239,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 83,9 % | 91,7 % | 98 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32,4 % | 94,2 % | 50 % | 44,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,9 % | 91,7 % | 98 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,1 % | 8,3 % | 2 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | — | 239,8 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.920 kr. i 2022 til -11.531 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -12 | -19 | -12 | +39 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 19.165 kr. i 2022 til 1.589.867 kr. i 2025 (+8196 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 961 | 1.019 | 1.590 | +56 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 1.112 | 1.980 | 3.312 | +67 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 1.112 | 1.980 | 3.312 | +67 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 100 kr. i 2022 til 255.359 kr. i 2025 (+255259 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | 100 | 255 | +155 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 31 | 0 | 100 | 255 | +155 % | |
| Aktiver i alt | 70 | 1.112 | 2.080 | 3.567 | +71 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 59.165 kr. i 2022 til 3.560.929 kr. i 2025 (+5919 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 59 | 1.020 | 2.039 | 3.561 | +75 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.333 kr. i 2022 til 6.000 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 92 | 42 | 6 | −86 % | |
| Passiver i alt | 70 | 1.112 | 2.080 | 3.567 | +71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brande — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande