Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Barsbølmarkvej 1, 6630 Rødding · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 0,3 | 0,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,9 % | -6,4 % | -4,9 % | 5,6 % | -0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89 % | 93,4 % | 95,4 % | 95,7 % | 94,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,7 % | -6,8 % | -5,1 % | 5,9 % | -0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89 % | 93,4 % | 95,4 % | 95,7 % | 94,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 11 % | 6,6 % | 4,6 % | 4,3 % | 5,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 29,8 % | 50,3 % | 580 % | 540,5 % | 126,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 496.490 kr. i 2021 til 260.479 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 496 | 342 | 380 | 49 | 260 | +433 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 377.374 kr. i 2021 til 492.199 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 377 | 367 | 357 | 374 | 492 | +32 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -25.584 kr. i 2021 til 377.758 kr. i 2022 (+1577 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | 378 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.667.343 kr. i 2021 til -335.841 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.667 | -3.032 | -2.162 | 2.638 | -336 | −113 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.860.365 kr. i 2021 til -264.930 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.860 | -2.365 | -1.694 | 2.058 | -265 | −113 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14.611 | 15.013 | 11.170 | 11.832 | 14.776 | +25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.200 | 1.200 | 136 | 155 | 294 | +90 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.811 | 16.213 | 11.306 | 11.987 | 15.069 | +26 % | |
| Varebeholdninger | 82 | 82 | 82 | 82 | 82 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 681.050 kr. i 2021 til 887.737 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 681 | 674 | 3.222 | 3.031 | 888 | −71 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 25.796 | 20.874 | 23.215 | 24.515 | 21.359 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 41.607 | 37.087 | 34.521 | 36.502 | 36.429 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 37.046.729 kr. i 2021 til 34.464.770 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37.047 | 34.625 | 32.931 | 34.930 | 34.465 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.888.273 kr. i 2021 til 1.262.015 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.888 | 1.122 | 1.035 | 1.012 | 1.262 | +25 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.281.721 kr. i 2021 til 701.973 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.282 | 1.339 | 556 | 561 | 702 | +25 % | |
| Passiver i alt | 41.607 | 37.087 | 34.521 | 36.502 | 36.429 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.