Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vorregårdsparken 117, 8410 Rønde · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,5 % | 17,8 % | 22,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 0,3 % | 257,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,6 % | 83,6 % | 89,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,6 % | 21,3 % | 24,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,6 % | 83,6 % | 89,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,4 % | 16,4 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,3 % | 257,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.439 kr. i 2023 til -9.126 kr. i 2025 (−165 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -10 | -9 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 277.111 kr. i 2023 til 462.610 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | 315 | 463 | +47 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 277.111 kr. i 2023 til 462.610 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 277 | 315 | 463 | +47 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 879 | 1.767 | 2.068 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 879 | 1.767 | 2.068 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 734 kr. i 2024 til 19.984 kr. i 2025 (+2623 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | 20 | +2623 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 622 | 1 | 20 | +2623 % | |
| Aktiver i alt | 1.501 | 1.768 | 2.088 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.223.929 kr. i 2023 til 1.872.975 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.224 | 1.478 | 1.873 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 19.780 kr. i 2023 til 7.761 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 254 | 8 | −97 % | |
| Passiver i alt | 1.501 | 1.768 | 2.088 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Syddjurs