Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tjørnevej 5, 6950 Ringkøbing · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 75,1 % | 72,6 % | 41,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,5 % | 97,5 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 77,8 % | 74,5 % | 42,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,5 % | 97,5 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,5 % | 2,5 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 412,3 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.669 kr. i 2022 til -4.500 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -4 | -4 | -5 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -5.241 kr. i 2022 til 99.785 kr. i 2025 (+2004 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 122 | 101 | 100 | −1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -5.241 kr. i 2022 til 99.785 kr. i 2025 (+2004 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 122 | 101 | 100 | −1 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.972 kr. i 2022 til 64.335 kr. i 2025 (+1194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 116 | 14 | 64 | +346 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20 | 142 | 119 | 218 | +84 % | |
| Aktiver i alt | 40 | 162 | 139 | 238 | +72 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 34.759 kr. i 2022 til 234.982 kr. i 2025 (+576 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 157 | 135 | 235 | +74 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.669 kr. i 2022 til 3.500 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 6 | 4 | 4 | 0 % | |
| Passiver i alt | 40 | 162 | 139 | 238 | +72 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringkøbing — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern