Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Enghaven 8, 4450 Jyderup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 12,4 % | 33 % | 22,2 % | 13,5 % | 24,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,9 % | 99,3 % | 98,8 % | 91,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12,4 % | 33 % | 22,4 % | 13,7 % | 27,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,9 % | 99,3 % | 98,8 % | 91,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,1 % | 0,7 % | 1,2 % | 8,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,3 % | 15,8 % | 52 % | 9,3 % | 2,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.975 kr. i 2021 til -7.495 kr. i 2024 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -9 | -7 | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.975 kr. i 2021 til 2.656.182 kr. i 2025 (+44555 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -6 | -9 | – | 2.656 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 404.971 kr. i 2021 til 2.719.737 kr. i 2025 (+572 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 405 | 1.612 | 1.411 | – | 2.720 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 405.895 kr. i 2021 til 2.715.249 kr. i 2025 (+569 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 406 | 1.612 | 1.410 | 999 | 2.715 | +172 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.844 | 4.057 | 4.464 | 4.452 | 6.250 | +40 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.844 | 4.057 | 4.464 | 4.452 | 6.250 | +40 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 66 kr. i 2021 til 4.580 kr. i 2025 (+6839 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 24 | 8 | 5 | −43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 429 | 828 | 1.873 | 2.923 | 4.679 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 3.273 | 4.885 | 6.337 | 7.375 | 10.928 | +48 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.267.823 kr. i 2021 til 10.004.310 kr. i 2025 (+206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.268 | 4.880 | 6.290 | 7.289 | 10.004 | +37 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 742 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.251 kr. i 2021 til 181.636 kr. i 2025 (+3359 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 47 | 86 | 182 | +111 % | |
| Passiver i alt | 3.273 | 4.885 | 6.337 | 7.375 | 10.928 | +48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jyderup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk