Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørregade 47, 7570 Vemb · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,2 % | 17 % | 1,3 % | 0,1 % | -0,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,8 % | 18,5 % | 2,5 % | 2,4 % | 4,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 24,8 % | 35,4 % | 15,4 % | 13,2 % | 13 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 9 % | 48 % | 8,6 % | 0,6 % | -4,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 24,8 % | 35,4 % | 15,4 % | 13,2 % | 13 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 75,2 % | 64,6 % | 84,6 % | 86,8 % | 87 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,3 % | 14,2 % | 1,8 % | 2 % | 4,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.925 kr. i 2021 til -13.800 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -10 | -11 | -14 | −22 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 41.774 kr. i 2021 til -37.383 kr. i 2025 (−189 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 42 | 431 | 82 | 30 | -37 | −223 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 32.808 kr. i 2021 til -35.384 kr. i 2025 (−208 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | 337 | 66 | 4 | -35 | −892 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.444 | 1.768 | 4.884 | 5.730 | 5.423 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.444 | 1.768 | 4.884 | 5.730 | 5.423 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 13.643 kr. i 2021 til 215.861 kr. i 2025 (+1482 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 161 | 73 | 100 | 216 | +117 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 28 | 211 | 102 | 119 | 229 | +92 % | |
| Aktiver i alt | 1.473 | 1.979 | 4.987 | 5.849 | 5.652 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 364.553 kr. i 2021 til 736.269 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 365 | 701 | 767 | 772 | 736 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.017.359 kr. i 2021 til 4.735.273 kr. i 2025 (+365 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.017 | 1.137 | 4.063 | 4.895 | 4.735 | −3 % | |
| Passiver i alt | 1.473 | 1.979 | 4.987 | 5.849 | 5.652 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vemb — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro