Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Dyssevangen 10, 4600 Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,3 % | -6,2 % | -5,1 % | -9,5 % | -8,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 81,1 % | 75,6 % | 101 % | 91,2 % | 83,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 19,5 % | 13,4 % | 11,7 % | 3,2 % | -5,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -32,2 % | -46,6 % | -43,3 % | -291,8 % | 159,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 19,5 % | 13,4 % | 11,7 % | 3,2 % | -5,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 80,5 % | 86,6 % | 88,3 % | 96,8 % | 105,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 0,8 % | 8,7 % | 0 % | 0,9 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2022 til -9.375 kr. i 2026 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -6 | -7 | -9 | −29 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -11.237 kr. i 2022 til -9.879 kr. i 2026 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -9 | -6 | -11 | -10 | +8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -9.734 kr. i 2022 til -9.879 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -10 | -6 | -11 | -10 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 54 | 53 | 13 | 13 | 13 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 54 | 53 | 13 | 13 | 13 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 409 kr. i 2022 til 1.126 kr. i 2026 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 9 | 0 | 1 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 101 | 101 | 109 | 100 | 101 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 155 | 154 | 123 | 113 | 114 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 30.266 kr. i 2022 til -6.200 kr. i 2026 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 21 | 14 | 4 | -6 | −269 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 124.980 kr. i 2022 til 120.660 kr. i 2026 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 134 | 108 | 110 | 121 | +10 % | |
| Passiver i alt | 155 | 154 | 123 | 113 | 114 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.