Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krastrupvej 6, 9240 Nibe · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 9,5 % | 11 % | 10,4 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 66 % | 22,5 % | 19,2 % | 31,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 41 % | 64,4 % | 67,5 % | 63,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 23,1 % | 17,1 % | 15,4 % | 6,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 41 % | 64,4 % | 67,5 % | 63,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 59 % | 35,6 % | 32,5 % | 36,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 5,4 % | 22,5 % | 19,2 % | 31,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.625 kr. i 2021 til -4.428 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -4 | -4 | -4 | -4 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 94.219 kr. i 2021 til 34.678 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 82 | 74 | 78 | 35 | −55 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 94.219 kr. i 2021 til 34.678 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 82 | 74 | 78 | 35 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 441 | 530 | 613 | 704 | 753 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 441 | 530 | 613 | 704 | 753 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 32.038 kr. i 2021 til 97.447 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 28 | 53 | 47 | 97 | +108 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 519 | 338 | 53 | 47 | 97 | +108 % | |
| Aktiver i alt | 960 | 868 | 666 | 751 | 850 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 273.454 kr. i 2021 til 541.764 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 273 | 356 | 429 | 507 | 542 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 686.094 kr. i 2021 til 308.463 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 686 | 513 | 237 | 244 | 308 | +26 % | |
| Passiver i alt | 960 | 868 | 666 | 751 | 850 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nibe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg