Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kornbuen 4, 4700 Næstved · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,5 | 1,2 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,3 % | 5,4 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 375,1 % | 319,2 % | 240,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 39,1 % | 45,1 % | 41 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 36,6 % | 12 % | 17,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.029.105 kr. | 994.338 kr. | 1.566.132 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 39,1 % | 45,1 % | 41 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 60,9 % | 54,9 % | 59 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 204,7 % | 131,2 % | 168,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.581.358 kr. i 2021 til 5.400.418 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.581 | 5.201 | 5.304 | 4.552 | 5.400 | +19 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.023.103 kr. i 2021 til 3.834.286 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.023 | 3.164 | 3.275 | 3.557 | 3.834 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 468.829 kr. i 2021 til 890.417 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 469 | 1.917 | 1.804 | 696 | 890 | +28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 308.100 kr. i 2021 til 834.070 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 308 | 1.856 | 1.700 | 633 | 834 | +32 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 239.760 kr. i 2021 til 630.289 kr. i 2025 (+163 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 240 | 1.467 | 1.324 | 493 | 630 | +28 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.018 | 4.486 | 4.425 | 4.643 | 3.975 | −14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.018 | 4.486 | 4.425 | 4.643 | 3.975 | −14 % | |
| Varebeholdninger | 505 | 480 | 486 | 460 | 481 | +5 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 335.803 kr. i 2021 til 3.278.683 kr. i 2025 (+876 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 336 | 845 | 2.637 | 1.845 | 3.279 | +78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.072 | 3.516 | 4.832 | 4.487 | 4.678 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 5.090 | 8.002 | 9.258 | 9.130 | 8.653 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 830.303 kr. i 2021 til 3.544.487 kr. i 2025 (+327 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 830 | 2.297 | 3.621 | 4.114 | 3.544 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.265.325 kr. i 2021 til 2.977.846 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.265 | 4.155 | 4.290 | 3.420 | 2.978 | −13 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 994.649 kr. i 2021 til 1.948.795 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 995 | 1.336 | 1.288 | 1.406 | 1.949 | +39 % | |
| Passiver i alt | 5.090 | 8.002 | 9.258 | 9.130 | 8.653 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 0 % | |
27 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved