Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hejrevej 43, 2400 København NV · Levering af hjælpeydelser i forbindelse med undervisning i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,6 | 2 | 1,7 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 50,6 % | 32,8 % | 33,8 % | 22,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 293,3 % | 206,7 % | 248,6 % | 214 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 64,2 % | 50,2 % | 58,6 % | 52,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 78,9 % | 65,3 % | 57,6 % | 42,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 2.315.493 kr. | 1.896.110 kr. | 2.116.983 kr. | 1.664.717 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 64,2 % | 50,2 % | 58,6 % | 52,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 35,8 % | 49,8 % | 41,4 % | 47,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 180,5 % | 61,4 % | 22,3 % | 31,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.596.138 kr. i 2021 til 4.687.803 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.596 | 3.781 | 3.772 | 5.261 | 4.688 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.201.494 kr. i 2021 til 3.023.086 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.201 | 1.466 | 1.876 | 3.144 | 3.023 | −4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.388.733 kr. i 2021 til 1.664.717 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.389 | 2.310 | 1.890 | 2.115 | 1.665 | −21 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.356.506 kr. i 2021 til 1.769.478 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.357 | 2.293 | 1.889 | 2.112 | 1.769 | −16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.058.075 kr. i 2021 til 1.380.193 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.058 | 1.787 | 1.438 | 1.637 | 1.380 | −16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 14 | 8 | 2 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 5 | 18 | 20 | +15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 14 | 8 | 7 | 18 | 20 | +15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.041.517 kr. i 2021 til 902.840 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.042 | 2.168 | 1.301 | 433 | 903 | +108 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.476 | 3.521 | 4.379 | 4.830 | 6.133 | +27 % | |
| Aktiver i alt | 3.489 | 3.529 | 4.386 | 4.848 | 6.153 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.478.201 kr. i 2021 til 3.219.269 kr. i 2025 (+118 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.478 | 2.265 | 2.202 | 2.839 | 3.219 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 60.117 kr. i 2021 til 68.393 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 62 | 64 | 66 | 68 | +3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.947.989 kr. i 2021 til 2.865.485 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.948 | 1.201 | 2.119 | 1.943 | 2.865 | +47 % | |
| Passiver i alt | 3.489 | 3.529 | 4.386 | 4.848 | 6.153 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 3 | 3 | 5 | 4 | −20 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København