Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Læborgvej 39, 6650 Brørup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 41,6 % | 31,8 % | 21,3 % | 22,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 179,8 % | 359,9 % | 340,7 % | 410 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 81,1 % | 90,6 % | 86,8 % | 88,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 51,3 % | 35 % | 24,6 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 81,1 % | 90,6 % | 86,8 % | 88,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18,9 % | 9,4 % | 13,2 % | 11,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.875 kr. i 2021 til -10.575 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -10 | -10 | -11 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.875 kr. i 2021 til -10.575 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -10 | -10 | -11 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 482.361 kr. i 2021 til 959.861 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 482 | 714 | 750 | 698 | 960 | +38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 484.099 kr. i 2021 til 949.565 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 484 | 715 | 753 | 700 | 950 | +36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 652 | 1.136 | 1.570 | 1.801 | 2.144 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 652 | 1.136 | 1.570 | 1.801 | 2.144 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 171 | 583 | 800 | 1.482 | 2.007 | +35 % | |
| Aktiver i alt | 823 | 1.719 | 2.370 | 3.282 | 4.151 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 679.659 kr. i 2021 til 3.661.982 kr. i 2025 (+439 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 680 | 1.395 | 2.148 | 2.847 | 3.662 | +29 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 143.353 kr. i 2021 til 489.466 kr. i 2025 (+241 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 143 | 324 | 222 | 435 | 489 | +13 % | |
| Passiver i alt | 823 | 1.719 | 2.370 | 3.282 | 4.151 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brørup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.