Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industrivej 3, 3300 Frederiksværk · Anlæg af ledningsnet til væsker
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 1,2 | 1,2 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,4 % | 14,9 % | 15,6 % | 14,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 325,9 % | 360,6 % | 311,8 % | 266,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 75,3 % | 79,2 % | 76,7 % | 74,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 8,5 % | 18,8 % | 20,3 % | 19 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 1.561.218 kr. | 2.443.548 kr. | 2.860.327 kr. | 3.056.602 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 75,3 % | 79,2 % | 76,7 % | 74,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 24,7 % | 20,8 % | 23,3 % | 25,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 162,4 % | 234 % | 101,9 % | 95,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 9.942.154 kr. i 2021 til 11.066.421 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.942 | 8.866 | 8.937 | 10.597 | 11.066 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 7.333.569 kr. i 2021 til 8.009.819 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.334 | 7.305 | 6.494 | 7.737 | 8.010 | +4 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.579.736 kr. i 2021 til 1.960.654 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.580 | 612 | 1.595 | 1.938 | 1.961 | +1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.545.228 kr. i 2021 til 1.935.709 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.545 | 603 | 1.578 | 1.934 | 1.936 | +0 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.204.210 kr. i 2021 til 1.507.621 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.204 | 468 | 1.229 | 1.508 | 1.508 | −0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.473 | 1.597 | 2.216 | 2.793 | 3.452 | +24 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 35 | 35 | 35 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.508 | 1.632 | 2.251 | 2.793 | 3.452 | +24 % | |
| Varebeholdninger | 81 | 180 | 98 | 154 | 68 | −56 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.539.710 kr. i 2021 til 2.587.170 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.540 | 2.850 | 3.894 | 2.252 | 2.587 | +15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.687 | 5.720 | 6.002 | 6.892 | 7.214 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 8.194 | 7.352 | 8.253 | 9.685 | 10.665 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.667.708 kr. i 2021 til 7.940.238 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.668 | 5.536 | 6.535 | 7.433 | 7.940 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 99.811 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.286.538 kr. i 2021 til 2.703.110 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.287 | 1.755 | 1.664 | 2.210 | 2.703 | +22 % | |
| Passiver i alt | 8.194 | 7.352 | 8.253 | 9.685 | 10.665 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 15 kr. i 2021 til 16 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 15 | 15 | 14 | 15 | 16 | +7 % | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksværk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs