Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandholtvej 48, 5270 Odense N · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 2,4 | 3,3 | 2,1 | 2,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,8 % | 1 % | 3,9 % | 1,2 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 5,6 % | 3,8 % | 2,4 % | 4,2 % | 2,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 1,8 % | 2,7 % | 6,7 % | 7,7 % | 6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 42,4 % | 35,4 % | 57,8 % | 16,2 % | 18,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 219.802 kr. | 326.611 kr. | 498.496 kr. | 311.827 kr. | 356.709 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 1,8 % | 2,7 % | 6,7 % | 7,7 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 98,2 % | 97,3 % | 93,3 % | 92,3 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,6 % | — | — | 1,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 219.802 kr. i 2021 til 356.709 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 327 | 498 | 312 | 357 | +14 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 91.371 kr. i 2021 til 216.902 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 91 | 192 | 349 | 162 | 217 | +34 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 61.152 kr. i 2021 til 143.813 kr. i 2025 (+135 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 79 | 306 | 103 | 144 | +39 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 47.752 kr. i 2021 til 110.448 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | 62 | 239 | 80 | 110 | +38 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.851 | 6.175 | 6.056 | 6.194 | 9.904 | +60 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.851 | 6.175 | 6.056 | 6.194 | 9.904 | +60 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 80 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 216.311 kr. i 2021 til 30 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 216 | – | – | 68 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 259 | 189 | 140 | 248 | 232 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 6.109 | 6.364 | 6.196 | 6.441 | 10.136 | +57 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 112.601 kr. i 2021 til 603.629 kr. i 2025 (+436 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 113 | 174 | 413 | 493 | 604 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.343.252 kr. i 2021 til 1.261.910 kr. i 2022 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.343 | 1.262 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.653.354 kr. i 2021 til 9.496.592 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.653 | 4.928 | 5.766 | 5.907 | 9.497 | +61 % | |
| Passiver i alt | 6.109 | 6.364 | 6.196 | 6.441 | 10.136 | +57 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense