Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndervang 42, 6780 Skærbæk · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,4 % | -57,1 % | 12,1 % | 11,5 % | 16,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 123,2 % | >999 % | >999 % | 428,1 % | 345,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92 % | 96,3 % | 91,3 % | 79,9 % | 82,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,5 % | -59,3 % | 13,3 % | 14,4 % | 20,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | -60.521 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 92 % | 96,3 % | 91,3 % | 79,9 % | 82,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8 % | 3,7 % | 8,7 % | 20,1 % | 17,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 116,5 % | 109,8 % | 63 % | 43,6 % | 4,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.875 kr. i 2021 til 11.479 kr. i 2025 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -9 | -9 | -9 | 11 | +228 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 96.000 kr. i 2021 til 72.000 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 96 | 0 | 96 | 72 | 72 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -103.875 kr. i 2021 til -102.624 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -104 | -9 | -105 | -81 | -103 | −27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 647.276 kr. i 2021 til 942.022 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 647 | -1.957 | 489 | 581 | 942 | +62 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 724.031 kr. i 2021 til 1.013.543 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 724 | -1.957 | 489 | 599 | 1.014 | +69 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 1.498 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.262 | 544 | 473 | 720 | 2.001 | +178 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.262 | 544 | 473 | 720 | 3.499 | +386 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 544.038 kr. i 2021 til 31.932 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 544 | 137 | 221 | 457 | 32 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 575 | 2.882 | 3.554 | 4.485 | 2.594 | −42 % | |
| Aktiver i alt | 5.838 | 3.426 | 4.026 | 5.205 | 6.093 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.370.691 kr. i 2021 til 5.048.397 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.371 | 3.301 | 3.676 | 4.157 | 5.048 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 294 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 466.892 kr. i 2021 til 750.788 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 467 | 125 | 351 | 1.048 | 751 | −28 % | |
| Passiver i alt | 5.838 | 3.426 | 4.026 | 5.205 | 6.093 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skærbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder