Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Helge Nielsens Alle 7, 8723 Løsning · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -6,5 % | 0,4 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 230,5 % | 19,9 % | 50,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 56,6 % | 97,8 % | 28,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -11,5 % | 0,4 % | -0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 56,6 % | 97,8 % | 28,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 43,4 % | 2,2 % | 71,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 7,8 % | 4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -50.001 kr. i 2025 (−1233 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | 4.026 | -329 | 64 | -50 | −178 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 4.025.956 kr. i 2022 til -329.128 kr. i 2023 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 4.026 | -329 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -57.321 kr. i 2025 (−1429 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | 3.976 | -381 | 31 | -57 | −288 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -2.100 kr. i 2021 til -44.711 kr. i 2025 (−2029 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | 3.092 | -297 | 21 | -45 | −311 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 5.735 | 68.379 | +1092 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 5.735 | 68.379 | +1092 % | |
| Varebeholdninger | – | 0 | 4.307 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 13.664 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 16.852 | – | 10 | 14 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 16.852 | 4.566 | 26 | 172 | +569 % | |
| Aktiver i alt | 0 | 16.852 | 4.566 | 5.761 | 68.551 | +1090 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -42.654 kr. i 2021 til 19.242.605 kr. i 2025 (+45213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -43 | 3.049 | 2.585 | 5.631 | 19.243 | +242 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 923.360 kr. i 2022 til 48.835.834 kr. i 2025 (+5189 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 923 | – | – | 48.836 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.729.314 kr. i 2022 til 340.621 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 12.729 | 1.981 | 129 | 341 | +164 % | |
| Passiver i alt | 0 | 16.852 | 4.566 | 5.761 | 68.551 | +1090 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Løsning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted