Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndertoften 72, 2630 Taastrup · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,8 % | 11,5 % | 5,8 % | 14,5 % | 67,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 212,5 % | 388,2 % | >999 % | 7 % | 99,6 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 52,9 % | 74,2 % | 90,7 % | 45,6 % | 86,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9 % | 15,4 % | 6,4 % | 31,8 % | 78,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 36.256 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,9 % | 74,2 % | 90,7 % | 45,6 % | 86,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,1 % | 25,8 % | 9,3 % | 54,4 % | 13,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 149,3 % | 250,9 % | >999 % | 4,3 % | 99,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 574.457 kr. i 2021 til 84.444 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 574 | 564 | 45 | -9 | 84 | +1067 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 538.201 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 538 | 496 | 30 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 36.256 kr. i 2021 til 84.444 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 68 | 15 | -9 | 84 | +1067 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 32.564 kr. i 2021 til 238.025 kr. i 2025 (+631 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 65 | 16 | 17 | 238 | +1298 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 24.871 kr. i 2021 til 219.455 kr. i 2025 (+782 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 50 | 12 | 19 | 219 | +1060 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 126 | 279 | +122 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 126 | 279 | +122 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 366.502 kr. i 2021 til 44.001 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 367 | 284 | 206 | 3 | 44 | +1346 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 522 | 440 | 208 | 5 | 44 | +789 % | |
| Aktiver i alt | 522 | 440 | 208 | 131 | 323 | +148 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 276.186 kr. i 2021 til 279.048 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 276 | 327 | 189 | 60 | 279 | +368 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 245.480 kr. i 2021 til 44.175 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 245 | 113 | 19 | 71 | 44 | −38 % | |
| Passiver i alt | 522 | 440 | 208 | 131 | 323 | +148 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Taastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup