Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Adelgade 28, 9500 Hobro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -48,4 % | 30,8 % | 9,8 % | -0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | 68,6 % | 77,8 % | 79,5 % | 82,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -70,5 % | 39,5 % | 12,4 % | -0,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 68,6 % | 77,8 % | 79,5 % | 82,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 31,4 % | 22,2 % | 20,5 % | 17,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.650 kr. i 2021 til -1.500 kr. i 2025 (+80 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -115 | -6 | -4 | -2 | +65 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -6.116 kr. i 2023 til -1.500 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -6 | – | -2 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 591.678 kr. i 2021 til -3.127 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 592 | -281 | 260 | 93 | -3 | −103 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 594.260 kr. i 2021 til -3.127 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 594 | -281 | 260 | 93 | -3 | −103 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 738 | 580 | 847 | 945 | 903 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 738 | 580 | 847 | 945 | 903 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 965 | 580 | 847 | 945 | 903 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 678.638 kr. i 2021 til 748.229 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 679 | 398 | 658 | 751 | 748 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 285.885 kr. i 2021 til 155.111 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 286 | 182 | 188 | 194 | 155 | −20 % | |
| Passiver i alt | 965 | 580 | 847 | 945 | 903 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord