Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkebyvej 10, 6990 Ulfborg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 18,3 % | 14,5 % | 8,5 % | 14,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,5 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 18,4 % | 14,5 % | 8,5 % | 14,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,5 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,5 % | 0,5 % | 0,5 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 35,4 % | 45 % | 57,3 % | 63,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.875 kr. i 2021 til -4.716 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -5 | -5 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 252.867 kr. i 2021 til 284.798 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 253 | 269 | 239 | 148 | 285 | +93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 252.867 kr. i 2021 til 284.798 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 253 | 269 | 239 | 148 | 285 | +93 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.223 | 1.343 | 1.424 | 1.412 | 1.534 | +9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.223 | 1.343 | 1.424 | 1.412 | 1.534 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.589 kr. i 2021 til 5.162 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 3 | 4 | 5 | 5 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 36 | 128 | 227 | 325 | 420 | +29 % | |
| Aktiver i alt | 1.259 | 1.471 | 1.650 | 1.737 | 1.954 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.251.276 kr. i 2021 til 1.946.239 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.251 | 1.463 | 1.642 | 1.729 | 1.946 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.016 kr. i 2021 til 8.129 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | +1 % | |
| Passiver i alt | 1.259 | 1.471 | 1.650 | 1.737 | 1.954 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ulfborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro