Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Parkvej 8, 7400 Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,3 % | 15,5 % | 11,3 % | 14,8 % | 7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,4 % | 15,5 % | 11,3 % | 14,8 % | 7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 545,6 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.402 kr. i 2021 til -9.597 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -10 | -9 | -10 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.402 kr. i 2021 til -9.597 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -7 | -10 | -9 | -10 | −3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.931.921 kr. i 2021 til 1.224.055 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.932 | 1.793 | 1.572 | 2.398 | 1.224 | −49 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.903.754 kr. i 2021 til 1.187.622 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.904 | 1.885 | 1.530 | 2.341 | 1.188 | −49 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.256 | 9.719 | 10.799 | 12.635 | 12.694 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.256 | 9.719 | 10.799 | 12.635 | 12.694 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 161.237 kr. i 2021 til 1.579.025 kr. i 2025 (+879 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 161 | 1.007 | 1.158 | 730 | 1.579 | +116 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.140 | 2.435 | 2.738 | 3.185 | 4.179 | +31 % | |
| Aktiver i alt | 10.396 | 12.155 | 13.537 | 15.820 | 16.873 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.366.645 kr. i 2021 til 16.856.011 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.367 | 12.138 | 13.518 | 15.803 | 16.856 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 29.554 kr. i 2021 til 17.113 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 17 | 19 | 17 | 17 | +0 % | |
| Passiver i alt | 10.396 | 12.155 | 13.537 | 15.820 | 16.873 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning