God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nyvej 13, 1851 Frederiksberg C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 98,4 % | >999 % | -10,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 174,8 % | 128,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 70,7 % | 59,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 98,4 % | >999 % | -17,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 70,7 % | 59,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 29,3 % | 40,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 153,2 % | 105,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -40.383 kr. i 2024 til -18.844 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -40 | -19 | +53 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -40.383 kr. i 2024 til -18.844 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -40 | -19 | +53 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.200.000 kr. i 2023 til -18.844 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.200 | 4.421 | -19 | −100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.200.000 kr. i 2023 til -14.686 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.200 | 4.430 | -15 | −100 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 70 | 69 | 69 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 70 | 69 | 69 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 63.406 kr. i 2024 til 60.656 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 63 | 61 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.200 | 72 | 74 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 4.270 | 141 | 143 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.270.000 kr. i 2023 til 85.206 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.270 | 100 | 85 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 41.375 kr. i 2024 til 57.468 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 41 | 57 | +39 % | |
| Passiver i alt | 4.270 | 141 | 143 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg