Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blegdamsvej 32, 2200 København N · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -13 % | — | 7,5 % | 54,8 % | 56,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 103,9 % | — | 69 % | 74,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 3,8 % | — | -18 % | 46,7 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -345,1 % | — | -41,8 % | 117,4 % | 56,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 3,8 % | — | -18 % | 46,7 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 96,2 % | — | 118 % | 53,3 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 70,9 % | — | 0 % | 50,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 3.563 kr. i 2022 til -30.625 kr. i 2025 (−960 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 4 | -1 | -1 | -31 | −2350 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -68.253 kr. i 2021 til 961.067 kr. i 2025 (+1508 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -68 | – | 58 | 928 | 961 | +4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -68.253 kr. i 2021 til 961.067 kr. i 2025 (+1508 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -68 | -215 | 58 | 928 | 961 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 46 | 141 | 1.025 | 1.223 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 46 | 141 | 1.025 | 1.223 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 357.965 kr. i 2021 til 489.226 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 358 | 0 | 0 | 452 | 489 | +8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 525 | 658 | 622 | 669 | 489 | −27 % | |
| Aktiver i alt | 525 | 705 | 764 | 1.693 | 1.712 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 19.776 kr. i 2021 til 1.690.753 kr. i 2025 (+8450 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | -195 | -138 | 791 | 1.691 | +114 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 504.838 kr. i 2021 til 21.212 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 505 | 900 | 901 | 903 | 21 | −98 % | |
| Passiver i alt | 525 | 705 | 764 | 1.693 | 1.712 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København