Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Emil Bojsens Gade 84, 8700 Horsens · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,2 | 0,2 | 0,2 | 0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 0 % | 6,9 % | 11,1 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,6 % | 97,1 % | 98,8 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0 % | 7,1 % | 11,2 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -14.681 kr. | -548.620 kr. | -583.048 kr. | -515.489 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,6 % | 97,1 % | 98,8 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,4 % | 2,9 % | 1,2 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 32,2 % | 220,6 % | 296,1 % | 59,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 56.315 kr. i 2021 til 151.689 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | -15 | 93 | 150 | 152 | +1 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 299.700 kr. i 2021 til 667.178 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 300 | 0 | 342 | 733 | 667 | −9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -266.607 kr. i 2021 til -603.309 kr. i 2025 (−126 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -267 | -85 | -621 | -671 | -603 | +10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.054.843 kr. i 2021 til 262.493 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.055 | -47 | 2.769 | 4.243 | 262 | −94 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.086.443 kr. i 2021 til 431.746 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.086 | 14 | 2.277 | 3.767 | 432 | −89 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.853 | 4.819 | 4.866 | 5.103 | 5.016 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.665 | 11.271 | 10.962 | 2.922 | 2.960 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.518 | 16.090 | 15.829 | 8.026 | 7.975 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 353.975 kr. i 2021 til 440.608 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 354 | 38 | 485 | 1.044 | 441 | −58 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 18.842 | 16.317 | 17.012 | 26.052 | 24.937 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 34.360 | 32.407 | 32.840 | 34.078 | 32.913 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.865.278 kr. i 2021 til 32.095.935 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.865 | 29.679 | 31.898 | 33.664 | 32.096 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.067.968 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.068 | 1.970 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 898.201 kr. i 2021 til 746.098 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 898 | 117 | 220 | 353 | 746 | +112 % | |
| Passiver i alt | 34.360 | 32.407 | 32.840 | 34.078 | 32.913 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Horsens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens