Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Danshøjvej 38, 2500 Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 33,6 % | 3,7 % | 19,6 % | 4,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 269,9 % | 410,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 77,8 % | 92,4 % | 93,6 % | 93,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 43,1 % | 4 % | 20,9 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 77,8 % | 92,4 % | 93,6 % | 93,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 22,2 % | 7,6 % | 6,4 % | 6,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 13,6 % | 4,7 % | 4,9 % | 42,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.373 kr. i 2022 til -9.002 kr. i 2026 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -12 | -58 | -11 | -9 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -8.525 kr. i 2022 til 1.071.242 kr. i 2026 (+12666 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | 8.618 | 799 | 4.465 | 1.071 | −76 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -8.525 kr. i 2022 til 1.071.242 kr. i 2026 (+12666 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | 8.640 | 672 | 4.467 | 1.071 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.622 | 25.720 | 18.220 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.622 | 25.720 | 18.220 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.153 kr. i 2023 til 3.825 kr. i 2026 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | 0 | 0 | 4 | +741 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 23 | 36 | 22.788 | 22.761 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 6.622 | 25.743 | 18.255 | 22.788 | 22.761 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 975.555 kr. i 2022 til 21.282.849 kr. i 2026 (+2082 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 976 | 20.033 | 16.870 | 21.337 | 21.283 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 5.630.447 kr. i 2022 til 1.468.870 kr. i 2026 (−74 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.630 | 5.702 | 1.377 | 1.442 | 1.469 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 16.375 kr. i 2022 til 9.001 kr. i 2026 (−45 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16 | 8 | 9 | 9 | 9 | −2 % | |
| Passiver i alt | 6.622 | 25.743 | 18.255 | 22.788 | 22.761 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København