Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lundedalsvej 29, 2400 København NV · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,3 | 1,1 | 0,7 | 1,3 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -57,6 % | 10,5 % | -48,3 % | 32,9 % | 8,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 82,2 % | 114,5 % | 120 % | 197,2 % | 236,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 40,4 % | 30 % | 35,8 % | 54,6 % | 62 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -142,5 % | 34,9 % | -134,9 % | 60,2 % | 13,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -170.125 kr. | 138.958 kr. | -185.251 kr. | 333.003 kr. | 86.850 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 40,4 % | 30 % | 35,8 % | 54,6 % | 62 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59,6 % | 70 % | 64,2 % | 45,4 % | 38 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 46,8 % | 65 % | 115,7 % | 113,6 % | 202,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 97.251 kr. i 2021 til 1.114.055 kr. i 2025 (+1046 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 97 | 941 | 486 | 1.448 | 1.114 | −23 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 267.376 kr. i 2021 til 1.027.205 kr. i 2025 (+284 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 267 | 802 | 671 | 1.115 | 1.027 | −8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -208.352 kr. i 2021 til 86.850 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -208 | 101 | -223 | 299 | 87 | −71 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -221.317 kr. i 2021 til 282.257 kr. i 2024 (+228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -221 | 83 | -252 | 282 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -221.317 kr. i 2021 til 74.851 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -221 | 83 | -252 | 282 | 75 | −73 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 196 | 158 | 120 | 90 | 90 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 196 | 158 | 120 | 90 | 90 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 107.093 kr. i 2021 til 674.091 kr. i 2025 (+529 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 107 | 361 | 388 | 443 | 674 | +52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 188 | 636 | 402 | 769 | 787 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 384 | 794 | 522 | 859 | 877 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 155.339 kr. i 2021 til 543.744 kr. i 2025 (+250 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 155 | 238 | 187 | 469 | 544 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 228.879 kr. i 2021 til 332.812 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | 556 | 335 | 390 | 333 | −15 % | |
| Passiver i alt | 384 | 794 | 522 | 859 | 877 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København