Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ørnevej 11, 7430 Ikast · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -26,1 % | 7,3 % | -31,2 % | -56,7 % | -0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 129,3 % | 129,5 % | 129,5 % | 144,1 % | 140,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 55 % | 58,7 % | 45,8 % | 30,6 % | 29 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -47,5 % | 12,5 % | -68,1 % | -185,2 % | -2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 55 % | 58,7 % | 45,8 % | 30,6 % | 29 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 45 % | 41,3 % | 54,2 % | 69,4 % | 71 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -193 kr. i 2021 til -2.040 kr. i 2025 (−957 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | 126 | 0 | 0 | -2 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -193 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | 20 | 0 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -70.558 kr. i 2021 til -1.967 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -71 | 19 | -63 | -55 | -2 | +96 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -64.676 kr. i 2021 til -831 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -65 | 19 | -63 | -60 | -1 | +99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 104 | 123 | 60 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 104 | 123 | 60 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 42 kr. i 2021 til 83 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | +98 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 144 | 142 | 142 | 106 | 109 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 248 | 265 | 202 | 106 | 109 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 136.276 kr. i 2021 til 31.645 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 136 | 156 | 93 | 32 | 32 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 111.476 kr. i 2021 til 77.540 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 110 | 110 | 74 | 78 | +5 % | |
| Passiver i alt | 248 | 265 | 202 | 106 | 109 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ikast — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ikast-Brande