Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Robert Jacobsens Vej 72, 2300 København S · Indspilning af lydoptagelser og udgivelse af musik
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,9 | 0,7 | 0,4 | 0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4,9 % | 23,6 % | -13,1 % | -72,9 % | -39,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 280,5 % | 322 % | 432,6 % | 202,3 % | 244,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 68,7 % | 70,4 % | 77 % | 50,6 % | 59,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,1 % | 33,5 % | -17 % | -144,1 % | -66,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 98.251 kr. | 252.913 kr. | -25.875 kr. | -169.961 kr. | -63.472 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 4,8 % | 37,2 % | 53,4 % | 50,6 % | 59,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 31,3 % | 29,6 % | 23 % | 49,4 % | 40,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 152,8 % | 153,7 % | 254,2 % | 198,2 % | 234,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 347.202 kr. i 2021 til 62.562 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 347 | 390 | 198 | 155 | 63 | −60 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 248.951 kr. i 2021 til 126.034 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 249 | 137 | 224 | 325 | 126 | −61 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 20.508 kr. i 2021 til -63.472 kr. i 2025 (−409 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 184 | -95 | -239 | -63 | +73 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 18.784 kr. i 2021 til -63.736 kr. i 2025 (−439 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | 181 | -98 | -240 | -64 | +73 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 31.967 kr. i 2021 til -63.736 kr. i 2025 (−299 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 197 | -77 | -230 | -64 | +72 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 208 | 139 | 69 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 208 | 139 | 69 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 241.346 kr. i 2021 til 156.160 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 241 | 331 | 303 | 310 | 156 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 443 | 694 | 516 | 316 | 163 | −49 % | |
| Aktiver i alt | 651 | 833 | 585 | 316 | 163 | −49 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 447.164 kr. i 2021 til 96.022 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 447 | 587 | 451 | 160 | 96 | −40 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 157.924 kr. i 2021 til 66.569 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 158 | 216 | 119 | 156 | 67 | −57 % | |
| Passiver i alt | 651 | 833 | 585 | 316 | 163 | −49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København