Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Willemoesgade 12, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 26,2 % | 3,4 % | 50 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 101,6 % | 99,5 % | 95,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 29 % | 36,6 % | 92,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 90,2 % | 9,3 % | 54,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 29 % | 36,6 % | 92,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 71 % | 63,4 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,8 % | 1,9 % | 4,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.183 kr. i 2022 til -4.811 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -3 | -3 | -5 | −40 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.922 kr. i 2023 til -4.811 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -3 | -3 | -5 | −40 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -9.768 kr. i 2022 til 402.212 kr. i 2025 (+4218 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 279 | 32 | 402 | +1165 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -9.768 kr. i 2022 til 402.190 kr. i 2025 (+4217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 279 | 32 | 402 | +1165 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16 | 298 | 344 | 746 | +117 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16 | 298 | 344 | 746 | +117 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 39.024 kr. i 2022 til 2.782 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 39 | 14 | 11 | 3 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 40 | 769 | 589 | 58 | −90 % | |
| Aktiver i alt | 56 | 1.067 | 934 | 804 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 30.232 kr. i 2022 til 743.464 kr. i 2025 (+2359 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 309 | 341 | 743 | +118 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 25.936 kr. i 2022 til 60.366 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | 757 | 592 | 60 | −90 % | |
| Passiver i alt | 56 | 1.067 | 934 | 804 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København