Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Istedgade 75, 1650 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,8 % | 13,8 % | 11,2 % | -8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 283,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,4 % | 80,8 % | 95,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,8 % | 13,9 % | 13,9 % | -8,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,4 % | 80,8 % | 95,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 0,6 % | 19,2 % | 4,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 263,8 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.855 kr. i 2021 til -5.134 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -7 | -2 | -7 | -5 | +24 % | |
| Personaleomkostninger | – | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -3.855 kr. i 2021 til -6.750 kr. i 2022 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -7 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 130.245 kr. i 2021 til -52.596 kr. i 2025 (−140 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 35 | 95 | 93 | -53 | −156 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 131.191 kr. i 2021 til -49.751 kr. i 2025 (−138 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 131 | 36 | 102 | 99 | -50 | −150 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 471 | 377 | 359 | 399 | 246 | −38 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 471 | 377 | 359 | 399 | 246 | −38 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 252.987 kr. i 2021 til 365.256 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 253 | 352 | 353 | 446 | 365 | −18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 303 | 377 | 378 | 479 | 375 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 774 | 755 | 738 | 878 | 622 | −29 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 713.016 kr. i 2021 til 592.280 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 713 | 749 | 733 | 710 | 592 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 61.456 kr. i 2021 til 29.321 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 6 | 5 | 169 | 29 | −83 % | |
| Passiver i alt | 774 | 755 | 738 | 878 | 622 | −29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København