Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vasehøjvej 2, 2920 Charlottenlund · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4 | 4,5 | 4,5 | 4,3 | 5,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | 3,5 % | 3,7 % | 3,6 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 45,5 % | 27,6 % | 51,5 % | 3,3 % | 103,9 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 40,5 % | 43 % | 47,1 % | 49,3 % | 53 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,9 % | 8 % | 7,8 % | 7,3 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 734.927 kr. | 855.456 kr. | 871.271 kr. | 852.754 kr. | 1.067.143 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 40,5 % | 43 % | 47,1 % | 49,3 % | 53 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59,5 % | 57 % | 52,9 % | 50,7 % | 47 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 30,3 % | 17,3 % | 49,1 % | 0,8 % | 100,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 734.927 kr. i 2022 til 1.067.143 kr. i 2026 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 735 | 855 | 871 | 853 | 1.067 | +25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 549.269 kr. i 2022 til 863.607 kr. i 2026 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 549 | 663 | 677 | 653 | 864 | +32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 478.261 kr. i 2022 til 814.974 kr. i 2026 (+70 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 478 | 586 | 609 | 593 | 815 | +37 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 364.186 kr. i 2022 til 635.449 kr. i 2026 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 364 | 453 | 479 | 462 | 635 | +37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.586 | 12.821 | 12.627 | 12.894 | 12.690 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.586 | 12.821 | 12.627 | 12.894 | 12.690 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 281.456 kr. i 2022 til 501.651 kr. i 2026 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 281 | 163 | 315 | 5 | 502 | +10598 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 422 | 259 | 331 | 20 | 517 | +2544 % | |
| Aktiver i alt | 13.008 | 13.080 | 12.957 | 12.914 | 13.207 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.271.721 kr. i 2022 til 7.001.002 kr. i 2026 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.272 | 5.624 | 6.103 | 6.366 | 7.001 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.438.170 kr. i 2022 til 5.140.332 kr. i 2026 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.438 | 6.070 | 5.741 | 5.415 | 5.140 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 927.435 kr. i 2022 til 497.537 kr. i 2026 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 927 | 940 | 642 | 587 | 498 | −15 % | |
| Passiver i alt | 13.008 | 13.080 | 12.957 | 12.914 | 13.207 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte