Finansiel kreditstyrke
BETAGod
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kongevej 21, 6510 Gram · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 17,4 % | 27,7 % | -5,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 150,1 % | 214,3 % | 233,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 37,2 % | 55,3 % | 57,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 46,8 % | 50 % | -10 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 37,2 % | 55,3 % | 57,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 62,8 % | 44,7 % | 42,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 5,7 % | 2,1 % | 2,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.750 kr. i 2021 til -9.875 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -7 | -10 | −49 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -30 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 90.132 kr. i 2021 til -5.629 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 85 | 88 | 129 | -6 | −104 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 71.894 kr. i 2021 til -23.332 kr. i 2025 (−132 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | 65 | 60 | 129 | -23 | −118 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 20 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 12.469 kr. i 2023 til 4.413 kr. i 2025 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 12 | 4 | 4 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 186 | 248 | 326 | 445 | 410 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 206 | 268 | 346 | 465 | 410 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 123.627 kr. i 2021 til 234.096 kr. i 2025 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 124 | 128 | 129 | 257 | 234 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 82.384 kr. i 2021 til 175.691 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 82 | 139 | 217 | 208 | 176 | −15 % | |
| Passiver i alt | 206 | 268 | 346 | 465 | 410 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske