God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Strandvejen 58, 2900 Hellerup · Gennemførelse af byggeprojekter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2023.
Seneste regnskabsår 2023
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,2 % | 13 % | -3,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 887 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -6,2 % | 13 % | -3,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 830 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | Ændring2022 → 2023 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -27.503 kr. i 2021 til -18.755 kr. i 2023 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | -26 | -19 | +29 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -611.554 kr. i 2021 til -316.160 kr. i 2023 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -612 | 1.219 | -316 | −126 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -611.554 kr. i 2021 til -316.160 kr. i 2023 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -612 | 1.219 | -316 | −126 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.788 | 9.276 | 527 | −94 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.788 | 9.276 | 527 | −94 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 153.508 kr. i 2021 til 8.559.536 kr. i 2023 (+5476 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 117 | 8.560 | +7244 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 154 | 125 | 8.560 | +6773 % | |
| Aktiver i alt | 9.942 | 9.401 | 9.087 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.927.729 kr. i 2021 til 9.070.519 kr. i 2023 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.928 | 9.387 | 9.071 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 14.000 kr. i 2021 til 16.500 kr. i 2023 (+18 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 14 | 17 | +18 % | |
| Passiver i alt | 9.942 | 9.401 | 9.087 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte