Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lindeengen 3, 2740 Skovlunde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2,9 % | 5,1 % | 4,2 % | 2,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 1,7 % | 0,4 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | — | 72,3 % | 71,1 % | 69,7 % | 67,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4 % | 7,2 % | 6 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 72,3 % | 71,1 % | 69,7 % | 67,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 27,7 % | 28,9 % | 30,3 % | 32,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,7 % | 0,4 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 19.214 kr. i 2021 til -10.450 kr. i 2025 (−154 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | 10 | 20 | -8 | -10 | −26 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 19.141 kr. i 2021 til 12.636 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | 10 | 20 | 18 | 13 | −28 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 14.895 kr. i 2021 til 9.798 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 8 | 16 | 14 | 10 | −29 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 258 | 277 | 306 | 331 | 355 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 258 | 277 | 306 | 331 | 355 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.355 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 1 | 0 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 1 | 0 | 0 | – | – | |
| Aktiver i alt | 260 | 279 | 306 | 331 | 355 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 193.621 kr. i 2021 til 240.923 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 194 | 202 | 217 | 231 | 241 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 66.678 kr. i 2021 til 113.978 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 77 | 89 | 100 | 114 | +14 % | |
| Passiver i alt | 260 | 279 | 306 | 331 | 355 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skovlunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup