Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Læsøvej 6, 8382 Hinnerup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,1 | 4,5 | 2,9 | 3 | 3,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3 % | 7,1 % | 3,9 % | 4,1 % | 4,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 86,8 % | 170,3 % | 255,9 % | 295,1 % | 531,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 34,7 % | 48,3 % | 51,3 % | 53,6 % | 57,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,7 % | 14,7 % | 7,7 % | 7,6 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 590.569 kr. | 868.736 kr. | 564.216 kr. | 580.161 kr. | 593.063 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 34,7 % | 48,3 % | 51,3 % | 53,6 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 65,3 % | 51,7 % | 48,7 % | 46,4 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,4 % | 170,3 % | 255,9 % | 295,1 % | 74,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 590.569 kr. i 2021 til 593.063 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 591 | 869 | 564 | 580 | 593 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 397.625 kr. i 2021 til 400.117 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 398 | 676 | 371 | 387 | 400 | +3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 321.662 kr. i 2021 til 402.819 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 615 | 360 | 389 | 403 | +4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 250.016 kr. i 2021 til 314.638 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 250 | 497 | 281 | 303 | 315 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 6.581 | 6.388 | 6.195 | 6.002 | 5.810 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.581 | 6.388 | 6.195 | 6.002 | 5.810 | −3 % | |
| Varebeholdninger | 1.567 | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 168.150 kr. i 2021 til 228.692 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 168 | 620 | 957 | 1.410 | 229 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.736 | 620 | 957 | 1.410 | 1.623 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 8.317 | 7.008 | 7.152 | 7.413 | 7.433 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.889.692 kr. i 2021 til 4.285.804 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.890 | 3.387 | 3.668 | 3.971 | 4.286 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.094.448 kr. i 2021 til 2.413.534 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.094 | 2.900 | 2.730 | 2.559 | 2.414 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.999.677 kr. i 2021 til 305.172 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.000 | 364 | 374 | 478 | 305 | −36 % | |
| Passiver i alt | 8.317 | 7.008 | 7.152 | 7.413 | 7.433 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hinnerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov