God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lejrvej 39, 3500 Værløse · Drift af køreskoler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 9,7 | 19,9 | 19,8 | 17,8 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -7,3 % | 11,4 % | 1 % | 21,1 % | -6,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 268 % | 203,6 % | 371,8 % | 220,3 % | 166,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 69,1 % | 55,2 % | 75,7 % | 62 % | 60,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,5 % | 20,7 % | 1,4 % | 34,1 % | -10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -379.743 kr. | 406.683 kr. | 45.727 kr. | 951.792 kr. | -23.228 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,1 % | 55,2 % | 75,7 % | 62 % | 60,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,9 % | 44,8 % | 24,3 % | 38 % | 39,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 242,1 % | 161,7 % | 175,9 % | 129,4 % | 143,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 587.861 kr. i 2021 til 2.145.908 kr. i 2025 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 588 | 1.308 | 779 | 2.214 | 2.146 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 2.067 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -440.298 kr. i 2021 til -192.686 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -440 | 341 | 6 | 827 | -193 | −123 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -102.710 kr. i 2021 til -223.709 kr. i 2025 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -103 | 326 | 22 | 827 | -224 | −127 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -102.710 kr. i 2021 til -177.043 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -103 | 255 | 17 | 645 | -177 | −127 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 242 | 197 | 157 | 498 | 329 | −34 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 653 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 242 | 197 | 157 | 498 | 981 | +97 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.056.814 kr. i 2021 til 1.580.946 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.057 | 1.613 | 705 | 1.500 | 1.581 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.170 | 2.030 | 1.491 | 2.554 | 1.838 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 1.412 | 2.227 | 1.649 | 3.052 | 2.820 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 975.302 kr. i 2021 til 1.715.893 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 975 | 1.230 | 1.248 | 1.893 | 1.716 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 436.445 kr. i 2021 til 1.103.676 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 436 | 997 | 401 | 1.159 | 1.104 | −5 % | |
| Passiver i alt | 1.412 | 2.227 | 1.649 | 3.052 | 2.820 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 5 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Værløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø