Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pilehavevænge 110, 2625 Vallensbæk · Drift af køreskoler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1 | 1,1 | 0,9 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 47 % | 0,1 % | 12,7 % | -11,4 % | -54,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 199,4 % | 227,6 % | 208,3 % | 206,8 % | 128,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 57,6 % | 58,2 % | 51,2 % | 59,3 % | 42,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,6 % | 0,2 % | 24,8 % | -19,2 % | -129,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 533.565 kr. | 94.485 kr. | 131.582 kr. | -119.823 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 57,6 % | 58,2 % | 51,2 % | 59,3 % | 42,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 42,4 % | 41,8 % | 48,8 % | 40,7 % | 57,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 179,8 % | 223,1 % | 174,2 % | 196,4 % | 88,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.276.394 kr. i 2021 til 1.468.186 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.276 | 1.355 | 1.842 | 1.816 | 1.468 | −19 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 742.829 kr. i 2021 til 1.822.018 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 743 | 1.260 | 1.710 | 1.936 | 1.822 | −6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 452.399 kr. i 2021 til -353.832 kr. i 2025 (−178 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 452 | 13 | 185 | -120 | -354 | −195 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 450.593 kr. i 2021 til -352.862 kr. i 2025 (−178 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 451 | 3 | 185 | -120 | -353 | −195 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 356.269 kr. i 2021 til -275.703 kr. i 2025 (−177 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 356 | 1 | 144 | -94 | -276 | −194 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 118 | 36 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 130 | 130 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 118 | 36 | 0 | 130 | 130 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 578.218 kr. i 2021 til 257.271 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 578 | 702 | 951 | 659 | 257 | −61 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 641 | 716 | 1.138 | 693 | 373 | −46 % | |
| Aktiver i alt | 759 | 752 | 1.138 | 824 | 504 | −39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 436.814 kr. i 2021 til 212.819 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 437 | 438 | 582 | 489 | 213 | −56 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 321.606 kr. i 2021 til 290.906 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 315 | 546 | 335 | 291 | −13 % | |
| Passiver i alt | 759 | 752 | 1.138 | 824 | 504 | −39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk