Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Smedeland 9, 2600 Glostrup · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,5 | 1,7 | 1,6 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 37 % | 34,9 % | 23,2 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 165,5 % | 257,1 % | 435,4 % | 387,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 50,1 % | 67,4 % | 80 % | 75,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 74 % | 51,8 % | 29,1 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 3.008.258 kr. | 4.442.685 kr. | 3.565.087 kr. | 371.169 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 50,1 % | 67,4 % | 80 % | 75,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 49,9 % | 32,6 % | 20 % | 24,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 62,9 % | 98,6 % | 148,6 % | 50,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 5.975.194 kr. i 2021 til 3.518.090 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.975 | 8.628 | 10.457 | 8.760 | 3.518 | −60 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 4.478.018 kr. i 2021 til 3.146.921 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.478 | 5.620 | 6.014 | 5.195 | 3.147 | −39 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.497.176 kr. i 2021 til 371.169 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.497 | 2.943 | 4.287 | 3.367 | 371 | −89 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.355.268 kr. i 2021 til 433.540 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.355 | 2.893 | 4.217 | 3.312 | 434 | −87 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.101.806 kr. i 2021 til 306.048 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.102 | 2.248 | 3.273 | 2.557 | 306 | −88 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 662 | 913 | 1.265 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 428 | 436 | 705 | 441 | 1.177 | +167 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 428 | 1.097 | 1.618 | 1.706 | 1.177 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 733.366 kr. i 2021 til 1.429.547 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 733 | 1.889 | 2.974 | 3.172 | 1.430 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.579 | 4.972 | 7.755 | 9.298 | 10.880 | +17 % | |
| Aktiver i alt | 3.007 | 6.069 | 9.373 | 11.003 | 12.056 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 791.525 kr. i 2021 til 9.104.682 kr. i 2025 (+1050 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 792 | 3.040 | 6.313 | 8.799 | 9.105 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 58.709 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 59 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.156.270 kr. i 2021 til 2.809.669 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.156 | 3.004 | 3.016 | 2.135 | 2.810 | +32 % | |
| Passiver i alt | 3.007 | 6.069 | 9.373 | 11.003 | 12.056 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 12 kr. i 2021 til 8 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 18 | 17 | 15 | 8 | −47 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Glostrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund